Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki

Pytanie do burmistrza

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-03-29 08:40:33, przez Marcin Trzaskowski
Panie Burmistrzu,

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby w gminie Karczew pojawiła się choćby namiastka programu, który w Otwocku nazywa się RODZINA 3+.

---

W ramach projektu Rodzina 3+ dla dzieci posiadających Kartę przysługują m.in. następujące ulgi:

- bezpłatne przedszkole (nie trzeba płacić za dodatkowe godziny)
- opłaty za żywienie, w tym za obiady w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz w przedszkolach i Żłobku Miejskim nie będą przewyższały 1zł w wymiarze miesięcznym;
- miejskie jednostki organizacyjne (m.in. usługi oświatowe, dobra kultury, sportu i rekreacji) są zobowiązane uwzględnić w cenniku 1zł brutto dla dzieci oraz opiekuna korzystającego ze wstępu razem z dziećmi

W przypadku pobierania opłat stałych, w tym miesięcznych oraz rocznych za uczestnictwo dzieci w zajęciach w zakresie kultury, kultury fizycznej, oświaty, kołach zainteresowań i tym podobnych, zobowiązane są uwzględnić przy określaniu wysokości opłat cenę 1 zł brutto.

---

Tak jest w Otwocku i rozumiem, że nie na wszystko od razu mogą znaleźć się pieniądze, ale może warto zacząć od drobnych kroków? Może młodzi piłkarze Mazura Karczew (nie bez powodu piszę o nich - jestem tym najbardziej zainteresowany :) z rodzin 3+ mogliby za zajęcia płacić 1 zł zamiast 60 zł. Nie sądzę, żeby w każdym z roczników było takich piłkarzy więcej niż 2-3, więc przy 11 rocznikach chodzi o miesięczne dofinansowanie rzędu 2000-2500 zł. Dużo i niedużo, ale byłby to fajny gest w kierunku rodzin wielodzietnych.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-29 11:52:08
Szanowny Panie
Aktualnie prowadzimy prace przygotowawcze i analizy w tym temacie. Myślę, że realny termin na wprowadzenie w życie propozycji to wrzesień 2017 r., ale o tym będą decydować Radni.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-28 23:23:15, przez Marcin Michalczyk
Szanowny Panie Burmistrzu

Bardzo proszę o podanie do publicznej informacji danych, jaki jest wpływ do Gminy Karczew z tytułu ˝Podatku dochodowego od osób fizycznych˝ z podziałem na ulice.
W odpowiedzi na pytanie z dnia 2017-03-20 08:44:26, odnośnie ˝Płać podatki tam gdzie mieszkasz˝, precyzyjnie Pan podał jaki jest wpływ z tytułu podatków dochodowego od osób fizycznych z ulicy Reja.

Wpływ z Podatku dochodowego od osób fizycznych˝ jest to 1/3 przychodu budżetu gminy.

Proszę to pytanie traktować jako o ˝wniosek o dostęp do informacji publicznej˝, a odpowiedź proszę opublikować z pośrednictwem BIPa.

Z poważaniem
Marcin Michalczyk
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-29 11:51:32
Szanowny Panie
W swoich dwóch poprzednich odpowiedziach na Pana pytania użyłem stwierdzenia “... że nie rozumie Pan... “. Dziś muszę po raz trzeci to stwierdzić. Proszę czytać ze zrozumieniem moje odpowiedzi, albowiem ja w swojej odpowiedzi do Pana odnośnie ul. Reja określiłem precyzyjnie (jak Pan stwierdził) wielkość podatku lokalnego tj. ”podatku od nieruchomości”, a nie wpływu z tytułu “podatku dochodowego” (co Pan raczył przytoczyć). To są całkowicie inne podatki.
Jeżeli chodzi o kwestię, która jest w zakresie informacji publicznej, to przygotujemy odpowiedź w terminie ustawowym.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-27 16:36:13, przez Piaski
Panie Burmistrzu.
Jestem rozgoryczona stanem ulicy Piaski. Rozumiem, że rachunki za naprawę zawieszenia w samochodach mamy wysyłać na adres urzędu? Wstyd i obciach. Radziłabym odwiedzić i ocenić stan faktyczny ulicy. Liczymy chociaż na jakieś wyrównanie.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-29 11:50:26
Szanowna Pani
Jeżeli chodzi o równanie ulic, to jest ono realizowane. Rachunki za udokumentowane szkody samochodowe proszę składać do Grupy Remontowej w Karczewie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-27 21:15:37, przez Janusz Wachnik
Czy będzie referendum w sprawie przyłączenia Karczewa do Warszawy tak jak w Legionowie ? Które jest ważniejsze niż zbieranie podpisów w urzędzie . Czy są plany podjęcia takiej uchwały rady jak w Legionowie ?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-29 11:49:22
Szanowny Panie
Na pewno referendum ma większą moc prawną. Będziemy niebawem, wspólnie z Radnymi, zastanawiać się nad kolejnymi działaniami w tej sprawie. Proszę jednak pamiętać, że przeprowadzenie referendum wiąże się z kosztami, które wstępnie szacujemy na ok 40 - 50 tys. zł.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-28 07:56:53, przez Edyta Żelazko
Dzień dobry, chciałabym zapytać, czy w przypadku braku miejsc w przedszkole dla dziecka trzyletniego, istnieje możliwość ubiegania się o pokrycie części kosztów przedszkola prywatnego? czy trzeba spełniać jakieś kryteria dochodowe?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-29 11:47:45
Szanowna Pani
Jeżeli dziecko spełnia wszystkie kryteria naboru, to będzie przyjęte do przedszkola publicznego, dla którego organem prowadzącym jest Gmina Karczew.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-23 20:55:16, przez Mieszkaniec
Panie Burmistrzu, pod koniec 2016 roku MZDW wyciął wszystkie potężne drzewa (10 sztuk) rosnące po lewej stronie drogi wojewódzkiej nr 712 w kierunku Wisły. Topole, które tam rosły zapewniały cień ludziom spacerującym nad rzekę w lato, a wieczorami utrzymywały ciepło przy powierzchni ziemi (wiele osób wracało po zmroku). Chciałbym zapytać, czy jest możliwość wystosowania pisma do MZDW z prośbą o wykonanie nasadzeń po lewej stronie w miejscu wyciętych topoli, najlepiej na całej długości drogi od obwodnicy do wału? Na razie i pewnie jeszcze przez długi czas, most łączący dwa brzegi nie powstanie, więc drzewa w niczym by nie przeszkadzały.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-28 08:40:00
Szanowny Panie
Z informacji, które posiadam MZDW planuje wykonanie nasadzeń. Tym niemniej wystosujemy do MZDW stosowne pismo.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-23 18:46:38, przez Mieszkanka Karczewa
Jestem mieszkanką gminy i nie zgodzę się z zarzutami Pana Michalczyka wiem, że strona Gminy nie jest odpowiednia do takiej polemiki ale szkoda mi bardzo Pana Michalczyka, bo gdybym odprowadzała tak duże podatki jak Pan Michalczyk do budżetu gminy to wolałabym kupować działkę tak gdzie będę miała zapewnione odpowiednie warunki do życia - czyli kupiłabym działkę tam gdzie wszystkie media są dostępne, zapewne koszt działki byłby większy ale jeżeli płacę tak duże podatki to Mnie stać by zapłacić więcej. Kto jak nie ten Pan powinien wiedzieć na co są przeznaczane pieniądze z naszych podatków.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-28 08:39:13
Szanowna Pani
Dziękuję za głos w sprawie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-23 16:28:49, przez Mieszkaniec Otwocka W.
Szanowny Panie Burmistrzu
Proszę o interwencję w sprawie rozsypania tłucznia na ul. Polnej w Otwocku Wielkim, który leży i czeka na to od grudnia. Codziennie go ubywa więc niedługo zapewne już nic nie zostanie z tej wielkiej góry... a to nie był zakup za 10 zł.
Liczę na Pana MOC.
Mieszkaniec
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-28 08:38:20
Szanowny Panie
Z informacji, które posiadam od Sołtysa w najbliższą sobotę mieszkańcy Otwocka Wielkiego mają uczestniczyć w akcji rozwiezienia tłucznia na drogi. Proszę skontaktować się z Panem Sołtysem.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-22 21:38:03, przez Lidia
Panie Burmistrzu.

Czy można prosić o pomoc, ewentualnie przekazanie sprawy odpowiednim służbom w sprawie postawienia znaku drogowego STOP przy wyjeździe z ul Wiślanej w Karczewie na drogę 801?
Wielu kierowców wyjeżdżających z Karczewa nie zwraca uwagi na znajdujący się tam znak - ustąp pierwszeństwa - i wyjeżdża wprost przed auta jadące trasą 801, bez jakiegokolwiek zatrzymywania się. Można odnieść wrażeniem, że ci kierowcy zachowują się jakby mieli drogę z pierwszeństwem przejazdu. Wielokrotnie dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-23 09:15:54
Szanowna Pani
Z uwagi na to, że ul. Wiślana jest drogą powiatową, przekażemy sprawę niezwłocznie do zarządcy drogi tj. Zarządu Dróg Powiatowych w Otwocku.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-22 10:49:23, przez Michał mieszkaniec Karczewa
Witam.
Nawiązując do pytania Pana Jakuba Szymańskiego w temacie progów zwalniających przy placówkach szkolnych i przedszkolach także popieram pomysł aby przejścia dla pieszych dodatkowo oświetlić lampami ledowymi które dają bardzo dobry efekt a także zwiększają bezpieczeństwo na takim przejściu.
Dodatkowo można umieścić tam tak zwane kocie oczka.
Drugą sprawą jest oświetlenie chodnika przy przedszkolu nr 2 od strony ulicy Buczka a także chodnika przy ulicy Westerlplatte. Zważywszy na to, że chodzi tamtędy dużo dzieci chodniki są tam słabo doświetlone.
Czy w przyszłości była by możliwość zastosowania tam podwójnych lamp ?
Zdaje sobie sprawę, że są to wysokie koszty inwestycji w takie przedsięwzięcie i w budżecie nie ma na to zaplanowanych rezerw jednakże w przyszłości można by było coś w tym temacie zdziałać planując nastepny budżet. Kolejną sprawą jest to, że przy przedszkolu nr 2 od strony ulicy Buczka ( główne wejście do przedszkola ) nie ma namalowanych pasów dla pieszych którzy by chcieli przejść na chodnik po drugiej stronie ulicy.
Czy grupa remontowa mogła by w jakiejś dogodnej chwili te pasy wymalować ?
Bardzo dziękuje za odpowiedź i życzę dalszych sukcesów w zarządzaniu Naszą gminą.
Michał.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-23 09:15:23
Szanowny Panie
Jeżeli chodzi o malowanie pasów, to prace zostały rozpoczęte i będą kontynuowane, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Jeżeli chodzi o pasy przed wejściem do Przedszkola Nr 2 przy ul. Buczka, to obawiam się, że nie posiadamy opracowanej w tym zakresie organizacji ruchu. Bez tego dokumentu (zatwierdzonego) niestety nie możemy zamontować samowolnie oznakowania poziomego i pionowego. Tym niemniej podejmiemy w tym zakresie działania. Jeżeli chodzi o “doświetlenie “ przejść dla pieszych, to część przejść w ciągu dróg powiatowych na terenie miasta zostało doświetlonych lampami ledowo - halogenowymi o innej barwie światła. Działania będziemy rozszerzać, a z czasem podejmiemy próby, aby w najbardziej newralgicznych miejscach zainstalować specjalistyczne (punktowe) oświetlenie przejść dla pieszych. Wymaga to jednak dużych nakładów, ale prace będą podejmowane, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-21 18:05:38, przez Marcin Michalczyk
Szanowny Panie Burmistrzu

Ze zdumieniem przeczytałem Pana odpowiedź z dnia 2017-03-20 08:44:26, odnośnie ˝Płać podatki tam gdzie mieszkasz˝. Zarówno ja jak i moja rodzina płaci gigantyczne podatki na rzecz Gminy Karczew, wielokrotnie sponsorując też inne gminne inicjatywy. Pan nawet nie potrafi powiedzieć słowa dziękuję, że tak dużą daninę, z której m.in. jest wypłacana Pana pensja.

Nie wchodząc z Panem w polemikę odnoście ˝bezludnej wyspy˝, dochodzę do wniosku, ze jednak zbyt długo zarządza Pan Gminą Karczew i zupełnie się Pan nie zna na finansach. O braku inwestycji ze środków UE nie wspomnę.

Może czas najwyższy opuścić samorządową, posadę i sprawdzić się we własnym biznesie

Do zobaczenia przy urnie wyborczej.

Z poważaniem
Marcin Michalczyk
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-23 09:14:55
Szanowny Panie
Po tym, co Pan napisał wnioskuję, że to jednak Pan nie rozumie wielu rzeczy. Dziękując za “miłe” słowa, kończę z Panem polemikę na ten temat.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-20 14:54:41, przez Grzegorz Osiedle Warszawska
Dzień dobry,
piszę w sprawie równania ulic na Osiedlu Warszawska. Ostatnio była akcja próbowania wyrównania ulic. Drogi kiedyś były wysypane tłuczniem, który teraz jest twardy w pewnych momentach jak skała, a w pozostałych miejscach dziury są na pół ulic, że nie ma możliwości ich ominięcia. Równanie tego ma niezauważalny efekt. Wystarczył jeden opad deszczu a cała praca poszła na marne. Czy jest możliwość wysypania tłucznia na te ulice?

Z poważaniem,
Grzegorz
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-21 13:07:18
Szanowny Panie
Zakupu tłucznia (m.in. także na uzupełnienia na os Warszawska) Grupa Remontowa dokona w miesiącach letnich:czerwiec – lipiec br. Do tego czasu, jak tylko warunki pogodowe będą sprzyjające prowadzone będzie równanie dróg gruntowych na terenie miasta i sołectw.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-16 14:09:49, przez Mama ucznia
Czy jest szansa,że w klasie 7 uczniowie będą mogli wybrać sobie drugi język obcy? Mogliby uczyć się od podstaw np niemieckiego czy hiszpańskiego.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-21 13:06:42
Szanowna Pani
Wszystko zależy od organizacji placówki przez dyrektora oraz od zainteresowania uczniów drugim językiem.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-26 21:32:07, przez Ryszard jezman
Witam
W związku,że w tym roku obchodzimy 75 lecie powstania klubu sportowego LKS Mazur Karczew,oraz 15 rocznice śmierci Pana Władysława Grotyńskiego zwaracam się z prośbą żeby w ramach obchodów upamiętnić byłego bramkarza karczewskiego Mazura. Parę lat temu na tych łamach zwróciłem się do Pana,żeby nazwać jego imieniem przedłużenie ulicy Kusocińskiego do skrzyżowania z ulicami Karczówek/L i J Trzaskowskich.Wtedy się nie udało z różnych powodów.Teraz chciałbym powrócić do tego pomysłu.Czy formalnie tak trudno zmienić nazwę niewybudowanego,oraz niezamieszkałego odcinka przyszłej ulicy?Dużo się słyszy że Karczew planuje˝anektować˝część Otwocka Małego,chyba Pan przyzna że formalnie to przedsięwzięcie jest dużo(?) trudniejsze od zmiany nazwy kawałka niewybudowanej ulicy?A może w grę by wchodziło rondo,które ZDP planuje wybudować przy kościele?Mamy już w naszym mieście rondo imienia Żołnierzy wyklętych˝,więc może pora na rondo imienia ˝piłkarza wyklętego˝ jakim był w minionym systemie Pan Władysław?Dla przypomnienia w linku przypominam sylwetkę Pana Władysława Grotyńskiego .
http://legia.com/aktualnosci/prawda-czasu-wladyslaw-grotynski-54916
Pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-21 13:05:27
Szanowny Panie
Wystąpiłem do Zarządu klubu MAZUR Karczewo o stanowisko i propozycje w sprawie zgłoszonej przez Pana. Po otrzymaniu odpowiedzi podejmę kolejne działania w porozumieniu z Radnymi Rady Miejskiej w Karczewie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-17 14:44:05, przez Aleksandra
Dzień dobry , chciałam zapytać czy ktoś w końcu zajmie się droga dojazdowa do naszych domów w Glinkach? A mianowicie interesuje mnie droga do wjazdu na tzw, ,julianow ˝ jadąc od strony Karczewa. W części droga jest ulana a od numeru 117 jest dół na dole i nie da się przejechać ,codziennie użytkowana jest przez ludzi dojezdzajacych do pracy ale także przez pojazdy rolnicze . Nie chcemy już sypania żużlu , który po pierwsze nic nie daje a po drugie w lato się strasznie kurzy i nie można wyjść z dzieckiem na spacer! Czy w tym roku przed sezonem kurzenia wysypiecie nam w końcu coś porządnego np.tluczen?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-21 13:04:24
Szanowna Pani
Na chwilę obecną możliwe jest jedynie uzupełnienie żużlem dróg gruntowych i ich bieżące równanie. Temat nadzoruje Pani Sołtys wsi Glinki. W miesiącach letnich Grupa Remontowa planuje zakup tłucznia i prawdopodobnie pewna jego ilość będzie mogła być zagospodarowana na terenie Waszego sołectwa.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-15 11:37:22, przez Mieszkaniec Gminy
Panie Burmistrzu,

Czy i kiedy w naszej gminie odbędą się gminne konsultacje społeczne w sprawie utworzenia Metropolii Warszawskiej? Wydaje mi się, że konsultowanie tak ważnej sprawy z pominięciem mieszkańców jest nie do pomyślenia. Nie mówię tu tylko o pomyśle PiS i ich próbie pominięcia mieszkańców, ale również o konsultacjach na poziomie gminnym. Jako mieszkaniec oczekuje nie tylko pytania na stronie gminy czy jestem za, czy przeciw ˝przyłączeniu gminy do Warszawy˝ (chociaż jak niepowszechnie wiadomo, nawet w karygodnym projekcie PiS-u nie ma mowy o przyłączaniu do Warszawy). Przy okazji chciałbym zapytać: Gdzie można zapoznać się z wynikiem tego pytania, które była na stronie gminy dostępne? Jak większość mieszkańców oczekuję konsultacji społecznych z prawdziwego zdarzenia (zarówno na poziomie gminnym, jak i na poziomie całego obszaru, który Metropolię miałby tworzyć).
Z góry dziękuje, za odpowiedź.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-20 10:12:46
Szanowny Panie
Na dzień dzisiejszy, na mój wniosek Rada Miejska w Karczewie podjęła uchwałę – stanowisko, wyrażające sprzeciw działaniom zmierzającym do “wchłonięcia” naszej gminy przez tzw. wielką Warszawę. Zorganizowaliśmy także sondę, dającą możliwość wypowiedzenia się Mieszkańcom. Głosy można było oddawać za pośrednictwem strony internetowej lub księgi wyłożonej w urzędzie. Wyniki sondy podane są w aktualnościach na stronie Urzędu (przeciw przyłączeniu do Warszawy oddano 65% głosów, za przyłączeniem - 35% głosów). Jak widać wyniki potwierdzają, że Mieszkańcy naszej gminy nie chcą być częścią wielkiej Warszawy, wg projektu ustawy posła J. Sasina. O kolejnych działaniach w naszej gminie będziemy informować mieszkańców.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-14 09:05:02, przez Artur Adaszewski
Witam
Na początek chciałbym się odnieść do pytania zadanego przez Pana Jana Trzaskowskiego , nie wiem w  jakim matriksie ( niewiedzy ) ten pan żyję ale takich bzdur nie należy wogóle publikować .
A teraz pytanie rzeczowe , kiedy będzie coś wiadomo o  kolektorach słonecznych i  fotowoltaicznych na które były podpisywane umowy ?
Pozdrawiam serdecznie
Artur Adaszewski
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-20 09:33:15
Szanowny Panie
W tej chwili oczekujemy na wyniki oceny merytorycznej wniosku. Ocenę formalną złożony przez nas wniosek przeszedł pozytywnie. Prawdopodobnie do połowy kwietnia powinniśmy otrzymać informację o wynikach oceny, a więc i o tym, czy otrzymamy dofinansowanie. W przypadku wyniku negatywnego, rozważymy przystąpienie do kolejnego konkursu – tym razem w ramach dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Konkurs taki jest już ogłoszony, ale przystąpienie do niego uzależniamy od wyników konkursu, do którego złożyliśmy już wniosek.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-09 15:54:09, przez Krzysztof i Anna
Panie Burmistrzu,
Dlaczego rodzice zmuszani są do wpłat (dobrowolnych!) Na rzecz klubu MKS?Moje dzieci chodzą na piłkę ręczną oraz nożną.Kto finansuje klub i Halę Miejska?Ktoś nadzoruje na co przeznaczane są pieniądze od zawodników?Młodsza grupa dziewcząt nie dostała ani klubowych koszulek,nawet w szatni nie ma dla nich kluczyków do szafek..Ktoś w ogóle robi audyt tych wpłat?Co się dzieje z naszymi pieniędzmi,na co są przeznaczane,bo na pewno nie na zawodniczki.. A poza tym,oferta hali jako obiektu nadal jest uboga: piłka ręczna i nożna od lat,a co poza tym?Płatna siłownia to chyba trochę za mało...
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-20 08:45:29
Szanowni Państwo
Klub MKS (podobnie jak MAZUR Karczew i ROKOLA Otwock Wlk.) jest stowarzyszeniem niezależnym od Gminy Karczew. To Zarząd MKS określa samodzielnie wszelkie zasady jego funkcjonowania. W hali MOSiR-u posiada jedynie swoją siedzibę. Zarząd klubu (jak większość klubów w kraju) ustala składki członkowskie dla swoich członków, za udział w sekcjach sportowych. W sprawie tego pytania pomylili Państwo adresata. Proszę zgłosić się do Zarządu klubu MKS. Gmina Karczew finansuje sekcje dziecięco - młodzieżowe klubów, ale nie ingeruje w ich działanie i nie będzie ingerować w przyszłości.
Jeżeli chodzi o ofertę hali to prowadzone są zajęcia z aerobiku, karate dla dzieci, zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych na Orliku w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce oraz w tenisa stołowego na hali. Jest możliwość z bezpłatnego korzystania z hali w ramach tzw. “Godziny dla Rodziny” w soboty i niedziele. To że część oferty jest komercyjna, jest normalną rzeczą i praktykowaną powszechnie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-02 11:58:55, przez Marcin Michalczyk
Szanowny Panie Burmistrzu

Mam pytanie zarówno do Pana jak i Rady Miasta, organów które projektują i uchwalają budżet gminy.
Głosicie Państwo wszędzie hasło ˝Płać podatki tu gdzie mieszkasz˝, że 38% z podatków mieszkańców wraca do gminy.
Mamy okres składania PIT’ów za rok 2016. Bardzo szybko obliczyłem, ile to moich pieniędzy Gmina Karczew uzyska za rok 2016.
Pytanie brzmi – ˝Co w zamian za tak dużą daninę, gmina robi dla mnie ?˝.

Mieszkam przy ul. Reja (osiedle Zagóry) gdzie od lat nie można się doczekać na zrobienie ˝kanalizacji i wody miejskiej˝. Stan wody z ujęcia własnego jest tak zły, że wodę muszę importować w baniakach od moich rodziców.
Wiem doskonale, ile taka inwestycja by kosztowała. Tylko z mojej daniny na rzecz gminy za rok 2016 można by ją zrealizować (nie wspominając o podatkach płaconych przez innych mieszkańców ulicy Reja).

Jaką jeszcze daninę na rzecz Gminy Karczew muszę uiścić aby 21 wieku posiadać kanalizację i wodę miejską ?
Bardzo proszę o rzeczową odpowiedź. Proszę tylko nie argumentować że Gmina realizuje inwestycje na innych terenach, gdyż inne tereny całkowicie mnie nie obchodzą (niech mieszkańcy tychże terenów płacą ze swoich podatków za swoje inwestycje).

Z poważaniem
Marcin Michalczyk
Wieloletni podatnik Gminy Karczew
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-20 08:44:26
Szanowny Panie
Czytając Pana e-maila zastanawiam się, czy aby na pewno Pan to napisał. Zdziwienie moje in minus jest duże. Słowa Pana “.. inne tereny całkowicie mnie nie obchodzą (niech mieszkańcy tychże terenów płacą ze swoich podatków za swoje inwestycje) ..” dowodzą, że nie rozumie Pan całkowicie założeń samorządności gmin, realizacji społecznych celów itp. Może powinien Pan sobie kupić działkę na “bezludnej wyspie “ w raju podatkowym i wtedy wszystkie daniny inwestowałby Pan na swoim terenie. W gminach jest inaczej i myślałem, że akurat Pan o tym wie. Okazuje się jednak że nie, więc Panu przypomnę. Z Pańskich m.in. podatków (ale także pozostałych mieszkańców) gmina finansuje oświatę (środki gminy, to ok. 35-40% kosztów), przedszkola, programy zdrowotne w gminnej służbie zdrowia, świadczenia w ramach pomocy społecznej. Podatki mieszkańców pokrywają koszty oświetlenia ulicznego, zadań z zakresu gospodarki komunalnej – utrzymanie zieleni miejskiej, administrowanie zasobami lokalowymi, odłapywanie bezpańskich psów, koszty funkcjonowania administracji, OSP, klubów sportowych, ośrodka kultury, biblioteki i innych). Szczegółowo może się Pan zapoznać ze strukturą dochodów i wydatków w naszej gminie w 2017 r. w BIP naszego urzędu, gdzie publikowany jest cały budżet gminy Karczew.
Dopiero po zabezpieczeniu środków finansowych z budżetu gminy na realizację ww. zadań bieżących, środki które pozostaną (oraz ze sprzedaży majątku i środki zewnętrzne), zostają przeznaczone na zadania inwestycyjno-remontowe. Jakie to są zadania, decyduje o tym Rada Miejska uchwalając budżet na dany rok. A tak nawiasem mówiąc w ul. Reja na dzień dzisiejszych opodatkowanych podatkami lokalnymi jest jedynie 5 nieruchomości. Wpływy z podatku od tych nieruchomości to kwota 3268 zł rocznie. Zameldowanych jest tylko 6 osób w tym 3 dorosłe.
A ponadto, kupował Pan działkę w tym rejonie, mając świadomość o istniejącej infrastrukturze. Nikt Panu nie obiecywał bardzo szybkiej realizacji sieci wod. – kan. Na dziś wykonaliśmy oświetlenie w ulicy Reja, opracowaliśmy dokumentację techniczną sieci wod-kan. Kiedy będzie realizacja w terenie, dziś nie mogę podać.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-14 15:10:41, przez Aness
Panie Burmistrzu,zgłaszam uwagę odnośnie funkcjonowania biblioteki w szkole podstawowej nr 2.Co i rusz pojawia się na drzwiach informacje o konkursie ale po regulamin należy wejść do środka..Po co utrudniać dzieciom?Czy tak trudno ten regulamin dopiąć do informacji?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-20 08:42:07
Szanowna/y Pani/e
Proszę w powyższej sprawie zgłosić się do Dyrektora placówki.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 z 7 ] >> koniec

Mapa

1Urząd Miejski w Karczewie
ul. Warszawska 28
05-480 Karczew

1 Godziny pracy
poniedziałek - 8:00 do 18:00
wtorek do piątku - 8:00 do 16:00

1Sekretariat
tel. (22) 780 60 83
fax. (22) 780 65 36

1Centrala:
tel. (22) 780 65 16
tel. (22) 780 76 41
tel. (22) 780 75 68
tel. (22) 780 61 66
tel. (22) 780 65 68
tel. (22) 780 63 38
fax. (22) 780 75 53

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
6180986
Dzisiaj:
1253
Gości on-line:
5
Twoje IP:
54.205.65.73
projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij