Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki

Pytanie do burmistrza

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-07-10 20:55:58, przez mieszkaniec ulicy Mochnackiego
Panie Burmistrzu

Proszę o wyjaśnienie zamieszania związanego z budową ulic na oś. Warszawska.

Czy to prawda, że zostały przeprowadzone przetargi na budowę ulicy Prądzyńskiego, kawałek ulicy Mochnackiego - prowadzący do zamkniętej drogi w kierunku Biedronki oraz kawałek ulicy Ordona biegnący do sklepy Metalowego ?
Przecież wielokrotnie mieszkańcy ul. Mochnackiego ( całej ) byli zapewniani przez Pana, że ta ulica będzie miła priorytet w planowaniu remontów na tym osiedlu.
Od kilku lat mieszkańcy ul Mochnackiego są zwodzeni różnymi przeciwnościami np. brak gazu, brak pieniędzy a w ostatnim czasie reforma oświaty zablokowała całkowicie prace urzędu.
Wszelkie warunki do przebudowy ul. Mochnackiego zostały przez mieszkańców spełnione, została położona nitka gazowa, jest zgoda mieszkańców na drogę jednokierunkową itp.
Mieszkańcy Ul. Mochnackiego czuja się ponownie pominięci (żeby nie powiedzieć oszukani).

Ponadto zasadność remontu ul. Prądzyńskiego oraz dwóch małych odcinków ulic Mochnackiego i Ordona jest dalece wątpliwa.
Na ulicy Prądzyńskiego nie ma praktycznie wejść do posesji co za tym idzie nikt nie jest tam zameldowany, natomiast przy ul. Mochnackiego jest ponad 40 domów. Pytanie kto ma na tym skorzystać ?

Karczew to mała miejscowość, wieści się szybko rozchodzą. Już jest głośno o tym, że remonty ulic robi się tylko dla PRACOWNIKÓW URZĘDU.
Sprawę proszę potraktować poważnie i ponownie rozważyć.
Myślę że wszyscy mieszkańcy ul. Mochnackiego podpiszą się pod tym pytaniem i oczekują od Pana rzetelności i nie rzucania słów na wiatr.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-14 15:39:22
Szanowny Panie.
Na wstępie odniosę się do ostatniej kwestii odnośnie remontów i Pracowników Urzędu. Większej głupoty nie słyszałem i nie widzę sensu się do niej odnosić.
Jeżeli chodzi o ul. Mochnackiego to w dalszym ciągu podtrzymuję, że przedmiotowa ulica jest priorytetem na os Warszawska. Jednakże aby ją wybudować należy mn. rozwiązać problem jej odwodnienia. A kanalizacja deszczowa biegnie mn. poprzez deszczówkę w ul. Prądzyńskiego w kier ul Świderskiej i Kard Wyszyńskiego. Ten aspekt warunkuje kolejność realizacji ulic. Kwestia ul. Mochnackiego jako ulica jednokierunkowa była szczegółowo analizowana przez Projektanta. Niestety zbyt mała szerokość pasa ulicy nie pozwala zaprojektować pasa jezdni, parkingów wzdłużnych i chodników po obu stronach jezdni. Ulica będzie realizowana jako dwukierunkowa.


Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-10 14:38:15, przez Małgorzata Strzyżewska
Panie Burmistrzu,
dwa pytania:
1. Wobec unieważnienia przez UM przetargu na budowę ul . Mochnackiego jakie są dalsze losy tej inwestycji.
2. Dlaczego na stronie UM Karczew nie ma żadnej informacji o podpisaniu Umowy o dofinansowanie zintegrowanego projektu budowy ścieżek rowerowych w gminach województwa mazowieckiego, którego jednym z beneficjentów jest Karczew.
Uważam, że dla mieszkańców informacja ta jest tak samo ważna jak na przykład święto pomidora.
z poważaniem,
Małgorzata Strzyżewska
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-14 15:36:48
Szanowna Pani. Ograniczymy trochę zakres prac o odcinek ul. Mochnackiego ( za Biedronką ) i niebawem ogłosimy kolejny przetarg. Chcemy w tym roku zrealizować zadanie. Dziękuję za uwagę w zakresie pkt 2 – postaramy się niebawem naprawić sytuację.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-13 10:52:57, przez Anna Trzaskowska
Dzień dobry,
chciałabym zaprosić osobę odpowiedzialną za nawierzchnie w mieście żeby po takich opadach jak w dniu dzisiejszym próbowała dostać się na nogach na stadion sportowy lub na ulicę Kwiatową . Na wysokości Nr 1 ul. Karczówek, przed mostkiem ulica z dwóch stron schodzi się do środka i jest dołek i podczas opadów deszczu nie sposób jest przejść. Swojego czasu był zrobiony odpływ do Jagodzianki ale niestety zostało to zniszczone samochodami ciężarowymi. Proszę o pomoc w tej kwestii trochę już długo to trwa
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-14 15:34:13
Szanowna Pani.
Nie musi mnie Pani zapraszać w teren. Na bieżąco wiem gdzie jest jaka sytuacja. Przykro mi, aby stan naszych dróg był dobry, to potrzeba jeszcze czasu a przede wszystkim środków finansowych. Mogę Panią zapewnić, że chociażby w tym roku, reforma oświaty pochłonęła kilkaset tysięcy złoty, które można byłoby przeznaczyć na roboty drogowe.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-13 10:36:50, przez marianna olszanko
Szanowny Panie Burmistrzu chciałam zapytać kiedy będzie położony asfalt na ulicy Kościelnej przecież to główna ulica w Karczewie
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-14 08:19:54
Szanowna Pani. Myślę, że położenie nowej nawierzchni na ul. Kościelnej będzie możliwe jak zrobimy nawierzchnie na ulicach gruntowych – ul. Zatylnej, Podlaskiej, Piaski, Kołłątaja, ulicach os. Warszawska, Zagóry i innych.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-11 08:55:39, przez Mieszkaniec
Witam serdecznie.

Czy Karczew pójdzie w ślady Józefowa oraz Wiązowny i przystąpi do akcji ˝Nie wKURZaj˝ mającej na celu ograniczenie prędkości na drogach gruntowych w terenie zabudowanym? Karczew ma jeszcze trochę takich dróg najczęściej o wyboistej nawierzchni oraz zabudowaniami położonym blisko pasa drogowego. Widać ,że kierowcy w dużej większości za nic sobie mają to ,że uprzykrzają życie mieszkańcom takich terenów. Skoro nie zanosi się na utwardzenie tych dróg to może taka akcja by poprawiła trochę jakość życia?

Pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-13 08:15:40
Szanowny Panie
Podjęliśmy temat do realizacji i jest on obecnie procedowany. Liczę, że efekty będą niebawem.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-23 07:38:04, przez agnieszka
Witam.
Mam pytanie co planujecie zrobić z dzikami które przychodzą na osiedle Ługi. To już nie jest jak kiedyś że przychodzi jeden czy dwa. Ostatnio wieczorem drogę przebiegło mi 6 dorosłych i spora ilość małych. Fakt wczoraj wieczorem policja je przeganiała ale bez większych sukcesów. Czy musi dojść do tragedii żebyście coś z tym zrobili. A drugie pytanie o patrole policji na osiedlu. I nie mam namyśli że przejadą radiowozem tylko o pierwsze patrole.
Zrobiło się ciepło i do póżna w nocy na ławkach siędzą i piją drą się na pół osiedla. Glównie przesiadują między andersa a berlinga na ławka oraz przy ulicy Bema. P
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-12 08:18:31
Szanowna Pani
Wiem, że temat dzików staje się coraz większym problemem. Ale muszę zauważyć, że jeżeli nie nastąpią centralne regulacje ograniczające trwale ich populację, to obawiam się, że problem szybko nie zniknie. Gminy, w tym nasza, mają ograniczone możliwości prawne bezpośredniego działania w tej kwestii. I nie jest to mit, lecz fakt. Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie, nadzorująca wydatkowanie środków finansowych przez gminy, w swojej uchwale nr 24.219.2015 z 3 listopada 2015 r. stwierdziła, że gminy nie są uprawnione do finansowania działań w zakresie odłowu dzików. RIO stwierdziła m.in. że “zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa”. Dodatkowo zgodnie z art. 45 ust. 3 ustawy Prawo Łowieckie “W przypadku szczególnego zagrożenia w prawidłowym funkcjonowaniu obiektów produkcyjnych i użyteczności publicznej ( należy przez analogię zapewne rozumieć tereny zamieszkałe) przez zwierzynę, starosta, w porozumieniu z Polskim Związkiem Łowieckim, może wydać decyzję o odłowie lub odstrzale redukcyjnym zwierzyny”. Gmina Karczew w ostatnim okresie, dwukrotnie występowała do starostwa o podjęcie stosownych działań. Aktualnie wystąpimy o wydanie decyzji na dokonanie odstrzału redukcyjnego 20 szt. dzików. Z uwagi na duży opór przedstawicieli Kół Łowieckich, trudno mi przesądzić jaki będzie efekt końcowy naszych działań.
Jeżeli chodzi o patrole na os Ługi, to informuję, że w dniu kiedy zadała Pani pytanie, skierowałem pismo w tej sprawie do Komendanta Komisariatu Policji w Karczewie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-20 08:00:21, przez Anna Durbacz
Szanowny Panie Burmistrzu
Jestem mieszkanką osiedla Ługi. Proszę o informację, co Państwo macie zamiar zrobić z coraz większą populacją dzików na naszym osiedlu. Ulice Sikorskiego i Berlinga są wprost oblegane przez te zwierzęta. Czy musi dojść do tragedii? 3-4 razy w tygodniu napotykam dziki na ulicy lub łące za blokami przy ul. Sikorskiego.
Proszę o informację.
Z poważaniem
Anna Durbacz
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-12 08:17:47
Szanowna Pani
Wiem, że temat dzików staje się coraz większym problemem. Ale muszę zauważyć, że jeżeli nie nastąpią centralne regulacje ograniczające trwale ich populację, to obawiam się, że problem szybko nie zniknie. Gminy, w tym nasza, mają ograniczone możliwości prawne bezpośredniego działania w tej kwestii. I nie jest to mit, lecz fakt. Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie, nadzorująca wydatkowanie środków finansowych przez gminy, w swojej uchwale nr 24.219.2015 z 3 listopada 2015 r. stwierdziła, że gminy nie są uprawnione do finansowania działań w zakresie odłowu dzików. RIO stwierdziła m.in. że “zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa”. Dodatkowo zgodnie z art. 45 ust. 3 ustawy Prawo Łowieckie “W przypadku szczególnego zagrożenia w prawidłowym funkcjonowaniu obiektów produkcyjnych i użyteczności publicznej ( należy przez analogię zapewne rozumieć tereny zamieszkałe) przez zwierzynę, starosta, w porozumieniu z Polskim Związkiem Łowieckim, może wydać decyzję o odłowie lub odstrzale redukcyjnym zwierzyny”. Gmina Karczew w ostatnim okresie, dwukrotnie występowała do starostwa o podjęcie stosownych działań. Aktualnie wystąpimy o wydanie decyzji na dokonanie odstrzału redukcyjnego 20 szt. dzików. Z uwagi na duży opór przedstawicieli Kół Łowieckich, trudno mi przesądzić jaki będzie efekt końcowy naszych działań.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-03 09:06:40, przez Mieszkaniec
Witam Panie Burmistrzu,

Czy mógłby Pan zgłosić sprawę do odpowiednich służb odnośnie wyrównania ulicy Brzozowej w Karczewie?
Po ostatnich opadach deszczu narobiło się mnóstwo dołów, które utrudniają jazdę na rowerze oraz samochodem.
Proszę również o informację, czy jest w planach wysypanie chociaż tłucznia na ul. Brzozowej, o który było już pytanie kilka razy.

Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-07 14:48:51
Szanowny Panie. Dziś powinna być wyrównana ul.Brzozowa. Uzupełnienia tłucznia doraźne będą możliwe na koniec lipca początek sierpnia. Pierwszy przetarg na zakup tłucznia Dla Grupy Remontowej został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-06 09:32:51, przez Mieszkaniec
Witam Pana.
Jak się ma sprawa wniosków do programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej (tzw schetynówek) .Jakiś czas temu miasto na łamach Lini otwockiej zapowiadało odnowienie dróg (min,. Kościelnej, Piaski, Zatylnej, Złotniczej). Powiat chwali się pozyskaniem miliona złotych na swoje drogi. Co udało się uzyskać w tym temacie Gminie Karczew?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-07 14:45:52
Szanowny panie. Niestety wniosek nasz nie uzyskał akceptacji w Programie rozwoju dróg gminnych tzw schetynówek żadna z gmin powiatu otwockiego nie otrzymała samodzielnie wsparcia. Jedynie z puli przypisanej w programie dla powiatów, Powiat Otwocki pozyskał milion złotych ( wniosek przy udziale Celestynowa)

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-05 08:20:51, przez Katarzyna Latoszek
Witam serdecznie,
Zwracam się z prośbą dotyczącą remontu chodnika przy placu zabaw na ulicy Różanej. Czy przy okazji tego remontu można obniżyć krawężnik przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu Różanej z Sienkiewicza? Obecnie krawężnik jest bardzo wysoki i rodzice z wózkami dziecięcymi mają problem z pokonaniem go, a obniżenie krawężnika w tym miejscu zlikwidowałoby ten problem.
Z góry dziękuję
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-07 08:08:38
Szanowna Pani.
Opracowana organizacja ruchu uwzględnia obniżenie krawężników w ciągu przejść dla pieszych przy placu zabaw w ul. Sienkiewicza i Różanej. Prace będą wykonane a realizacja jest etapowana.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-27 08:16:06, przez Karczewianka
Witam, niestety obiady w szkole nr 2 SĄ NIESMACZNE. Nie słyszałam, żeby jakiekolwiek dziecko je chwaliło. Pisałam nt. temat w liście do Pana Burmistrza chyba w zeszłym roku, ale skierował mnie Pan do pani Dyrektor. Porozmawiałam z panią Dyrektor przy okazji zebrania dla pierwszoklasistów mówiąc wprost, że chciałabym kilka obiadów wykupić ˝do oceny˝, gdyż dzieci skarżą się na smak. Pani Dyrektor była bardzo miła, wysłuchała mnie i odpowiedziała, ze jej dzieciom obiady w 2 smakowały. Kółko się zamknęło.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-05 13:05:59
Szanowna Pani. Mogę się zobowiązać, że porozmawiam z Dyrektor szkoły w przedmiotowej sprawie. Ponadto poproszę Przedstawicieli Rady Rodziców o monitoring w sprawie. Proszę pamiętać , że to jednak Dyrektor odpowiada za wszelkie aspekty funkcjonowania placówki w tym jakość posiłków.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-26 21:42:43, przez Zaniepokojeni Rodzice
Panie Burmistrzu,
Powracamy do tematu szkoły w Sobiekursku ( klasa pierwsza )
analizując treść rozporządzenia - linki poniżej,
jesteśmy przekonani, że na dzień dzisiejszy powinny zostać utworzone dwie klasy pierwsze.
Rozporządzenie jednoznacznie określa, że ilość dzieci z zapisów do szkoły w jednej klasie może być 25 Gdy jest więcej, musi być utworzona druga klasa pierwsza.
Jeżeli po rozpoczęciu roku szkolnego ( wrzesień) do grupy 25 dzieci zostanie zapisane na zasadach okresłonych w rozporządzeni kolejna max. 2 dzieci, wtedy zostaje zatrudniony asystent nauczyciela.
Panie Burmistrzu, w chwili obecnej jest już zapisanych 27 dzieci, co będzie jak do września i w ciągu roku szkolnego przybędzie jescze np dwoje dzieci???

dziękujemy,
Zaniepokojeni Rodzice


https://reformaedukacji.men.gov.pl/aktualnosci/organizacja-szkol-i-przedszkoli-rozporzadzenie-podpisane.html


https://reformaedukacji.men.gov.pl/aktualnosci/organizacja-szkol-i-przedszkoli-rozporzadzenie-podpisane.html

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//501/12294461/12408637/12408638/dokument269974.pdf
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-30 08:09:31
Szanowni Państwo
Właśnie rozpoczęły się dwumiesięczne ferie szkolne. Jest to okres w którym rodzice, podejmują jeszcze decyzje o przeniesieniach swoich dzieci do szkół na nowy rok szkolny.
W tym roku z uwagi na reformę szkolną, odnotowujemy (również w porozumieniu z dyrektorami) zgłaszanie przeniesień uczniów, szczególnie do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Karczewie, również z Sobiekurska.
Wobec takiej sytuacji, czekamy do drugiej połowy sierpnia na ostatnie decyzje rodziców, by na dzień 1 września podjąć stosowne decyzje w zgodzie z rozporządzeniem MEN- organizacją roku szkolnego.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-27 13:58:09, przez Mieszkanka miasta
Panie Burmistrzu,dziękuję za super Dni Karczewa 2017! Koncert i wszystkie inne imprezy w tych dniach były świetnie zorganizowane.Jestem bardzo szczęśliwa,że w moim mieście tyle fajnych rzeczy się dzieje.Brawo! Szczególnie piękny był koncert pani Natalii Szroeder, która jest obecnie gwiazdą polskiej piosenki.Dni Karczewa zorganizowano w tym roku na celująco!!!
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-28 08:07:41
Dziękuję za miłe słowa

Burmistrz Karczewa – Władysław Dariusz Łokietek

 
Pytanie zadane dnia 2017-06-25 13:12:05, przez Mieszkaniec ul. Słonecznej.
Witam,
Kilkakrotnie My mieszkańcy ul. Słonecznej prosiliśmy Pana o zlecenie Grupie Remontowej poziome wyrównanie naszej ulicy. Po pracach związanych z  instalacją oświetlenia powstały doły, które po opadach deszczu są wypełnione wodą. Nie będę rozpisywał się nad uciążliwościami jakie to powoduje - to jest zrozumiałe. Za każdym razem Pańska odp. brzmi : ˝ ... przekazałem sprawę do realizacji Grupie Remontowej˝. Chyba Pana nie słuchają Panie Burmistrzu :). Ta sytuacja jest znana co najmniej od pół roku i do dnia dzisiejszego nie jest zrealizowana. Sprawę załatwiła by jedna wywrotka piachu,
którą należało by wysypać w te doły i  je wyrównać.
Będziemy wdzięczni za tym razem skuteczną interwencję w Grupie Remontowej,
Serdecznie Pozdrawiam,
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 15:39:56
Szanowny Panie
Grupa Remontowa w istniejące doły musi wysypać tłucznia. Obecnie trwa procedura przetargowa na zakup tłucznia na potrzeby gminy. Gdy tylko rozpoczną się dostawy (pod koniec lipca br), prace zostaną wykonane w ul. Słonecznej).

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-21 07:23:07, przez Mama Żet
Panie Burmistrzu, proszę o pomoc w sprawie obiadów w SP nr 2 w Karczewie.Obiady są niesmaczne,w sezonie wiosennym dzieciom podawane są mrożonki zamiast surówki i sałatki ze świeżych warzyw.Ja rozumiem, że jest tak dlatego,że jest po prostu tanio i Panie muszą zmieścić się w budżecie.Ale obiad typu makaron z jogurtem czy szpinakiem woła o pomstę do nieba..Nikt tego nie lubi. Syn chodzi do gimnazjum w Karczewie,obiady tam są smaczne i dostosowane do standardów żywieniowych dla dzieci.Moze gdyby cena obiadu była wyższa to intendentka będzie mogła zaplanować normalny,smaczny obiad a nie będzie musiała czarować czegoś z niczego.Dziękuję.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 15:39:22
Szanowna Pani
Trudno mi na odległość ocenić sytuację. Mam stanowisko Pani Dyrektor, które jest diametralnie inne niż Pani ocena. Takich obiadów jakie Pani opisuje, nigdy w szkole nie było. Słowo przeciw słowu... Zastanawia mnie tylko to, że jeżeli faktycznie obiady są takie złe, to dlaczego nikt z Rodziców (oprócz Pani ) nie zgłaszał problemu. Zgadzam się z Panią Dyrektor, że jeżeli są jakieś problemy w funkcjonowaniu szkoły, to najpierw wypadałoby zgłosić je do Dyrekcji. Sugeruję w przyszłości rozwiązywanie problemu rozpocząć od rozmowy merytorycznej z Dyrekcją placówki.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-21 16:46:27, przez Ryszard Jeżman
Witam,
-Chciałbym się dowiedzieć co dalej z ˝Pasternikiem˝?
Od dłuższego czasu nie dzieje się tam nic,a budowa metra w stolicy trwa w najlepsze.
Czy będzie dalej podnoszony przy okazji tej inwestycji i równany w stronę ulicy Wiślanej?
-Panie burmistrzu,czy w naszym powiecie istnieje lobby gmin,mające na celu wywarcie u władz centralnych/wojewódzkich przebudowę DW801 na odcinku Otwock mały- granica Warszawy?Nie chodzi mi o kosmetykę,tylko o poszerzenie tej arterii.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 08:50:52
Szanowny Panie
Nawożenie naszej wspólnoty pastwiskowej nie będzie w najbliższym czasie kontynuowane. Brak kontrahenta. Dużą powierzchnię i tak udało się się nawieźć bezkosztowo. Jeżeli chodzi o lobby w sprawie 801, to temat jest od wielu lat zgłaszany przez samorządowców z Powiatu Otwockiego (odbywały się spotkania) do władz Warszawy i Woj. Mazowieckiego o potrzebie docelowej modernizacji Wału Miedzeszyńskiego i drogi wojew. 801. Bezskutecznie. Warszawa blokuje kontynuację modernizacji Wału Miedzeszyńskiego do granicy z Józefowem. Trudno mi coś konkretnego powiedzieć co do realności prac, zakresu i terminu. Gminy i Starostwo Powiatowe mają w tej kwestii naprawdę ograniczone możliwości.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-27 14:29:43, przez Mieszkanka ciemnej strony Całowania
Witam, zgodnie z tym co usłyszałam w zeszłym roku od pani z Urzędu w tym roku miało powstać oświetlenie drogowe w Całowaniu od numeracji 92 w kierunku Łukówca. Tymczasem czytam w GŁOSIE KARCZEWA, że oświetlenie powstanie, ale przy numeracji 1B i 38. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii. Zrobiliście drogę z pierwszeństwem to chociaż ją oświetlcie, a może trzeba osobiście się udać do Urzędu , bo jak na razie to oświetlenia powstają, ale w pustym polu. A nas się z roku na rok zwodzi.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-26 08:49:05
Szanowna Pani
Niestety, ale w tym roku opracujemy dokumentację techniczną i uzyskamy pozwolenie na budowę. Realizacja - ewentualnie w roku 2018.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-08 14:41:04, przez Marek
Szanowny Panie,
Mam wielką prośbę o pomoc i interwencję.
W ostatnim czasie nasiliła się ilość jeżdżących Quadów. Niestety jest to dla mieszkańców osiedla Zagóry to duży problem. Jest tam wysypany gruz, który podczas ich niebezpiecznej jazdy ˝lata˝ na odległość wielu metrów.
Jeżdżą tam rowerzyści, chodzą piesi. Grupy 10-15 Quadowców to niezwykle niebezpieczeństwo dla dzieci, które się bawią. O ilości tumanów kurzu to chyba nie trzeba wspominać. Wiem, że kiedyś ludzie jeździli konno, dzisiaj są maszyny. Jednak to, co wyrabiają to wymaga interwencji. Niestety Policja po telefonie przyjeżdża, ale już dawno ich nie ma. Pomiędzy Karczewem a Otwockiem jest wypożyczalnia Quadów. Mam wrażenie, że to klienci tej firmy bez opamiętania dosiadają te ˝rumaki˝. Bardzo proszę o jakieś działania. Mieszkańcy nic nie mogą zrobić.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-20 08:22:28
Szanowny Panie
Rozumiem problem. Zrobię co będzie możliwe, aby ograniczyć to zjawisko, choć mam świadomość, że nie będzie to łatwe. Myślę, że mnie Pan rozumie. Poproszę Policję w Karczewie i Komendanta Policji Powiatowej w Otwocku o podjęcie skutecznych działań w tej sprawie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-12 18:52:01, przez Monika Grzanka
Padło pytanie co do tłucznia w Otwocku Wielkim na ulicy Polnej ?? A ja zapytam - gdzie tłuczeń na ulicę Wiślaną 40 ??? 5 lat temu ???? Pomijając odpowiedź na pismo co do wodociągu bez odpowiedzi siedem miesięcy (!) Nagle odpowiedź że zdawkowymi przeprosinami - w zimę projekt linii potem - może może - zrób Pani sama - oddamy ! Oj oj źle się dzieje w państwie duńskim ! Co do tłucznia proszę przygotować protokół z zebrania w 2012 rady sołeckiej w Otwocku Wielkim. Naród prosty naród głupi. I proszę bez tych swoich urzędowych mądrości pewnego pana - w większości chamskimi niestety odpowiedziami.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-20 08:21:25
Szanowna Pani
Dysponentem tłucznia jest Rada Sołecka i Sołtys wsi Otwock Wielki. Jeżeli chodzi o protokół (w sprawie tłucznia) z zebrania w 2012 r. Rady Sołeckiej w Otwocku Wielkmi, to jest on zapewne w dyspozycji Rady Sołeckiej, a nie Urzędu Miejskiego w Karczewie.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-13 10:34:44, przez Magdalena Trzaskowska
Panie Burmistrzu
Ostatnio na Osiedlu Warszawska dochodzi do licznych kradzieży większych i mniejszych. Czy są podjęte kroki w zapewnieniu nam mieszkańcom bezpieczeństwa, bo patrole policyjne nie są tak częste jak wymaga tego obecna sytuacja.
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-13 14:53:55
Szanowna Pani
Monitujemy w tej sprawie do Policji w Karczewie. Przekażemy Pani sygnał także i poprosimy o dodatkowy nadzór osiedla przez patrole Policji, w tym patrole piesze.

Burmistrz Karczewa
Władysław Dariusz Łokietek
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 z 7 ] >> koniec

Mapa

1Urząd Miejski w Karczewie
ul. Warszawska 28
05-480 Karczew

1 Godziny pracy
poniedziałek - 8:00 do 18:00
wtorek do piątku - 8:00 do 16:00

1Sekretariat
tel. (22) 780 60 83
fax. (22) 780 65 36

1Centrala:
tel. (22) 780 65 16
tel. (22) 780 76 41
tel. (22) 780 75 68
tel. (22) 780 61 66
tel. (22) 780 65 68
tel. (22) 780 63 38
fax. (22) 780 75 53

Licznik odwiedzin

Licznik odwiedzin:
7460011
Dzisiaj:
2218
Gości on-line:
4
Twoje IP:
54.162.220.219
projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij